Seuran syyskokouksessa Janne Riitakorpi valittiin jatkokaudelle kapteenina ja Marja Leena Kärkkäinen valittiin uudeksi ladykapteeniksi. Kiitämme luottamuksesta. Kiitokset myös Miia Kopralle ladykapteenin tehtävien hoidosta edelliset kolme kautta.

Kapteenit tulevat puuhastelemaan taas kaikenlaista ensi kaudella. Tässä hieman ajatuksia mutta lisää voitte lukea aikanaan kevätjulkaisusta, jossa myös kerrataan oleellisia sääntö- ja etikettiasioita.

Järjestämme lähes koko ensi kauden ajan ohjattuja tutustumiskierroksia Par-3 kentällä, jotka on tarkoitettu aloitteleville sekä isomman tasoituksen omaaville pelaajille. Kierrosten tarkoituksena on tutustua uusiin pelikavereihin sekä saada kokeneemmalta pelaajalta käytännön vinkkejä pelaamiseen liittyen.

Sääntö- ja etikettiopastus on myös kapteeniston vastuulla. Ennen kauden alkua toukokuun alkupuolella on tarkoitus järjestää klubitalon takkahuoneella jäsenistölle avoin ja ilmainen sääntöilta johon tulee golfliitosta tuomari paikalle opettamaan. Kauden aikana järjestetään myös suosittu sääntökävely isolla kentällä ja syyskuussa on luvassa "Uudet säännöt 2019" kilpailu ja tapahtuma jossa kerrotaan ensin isoimmat vuoden 2019 alusta voimaan astuvat sääntömuutokset. Sen jälkeen pelataan 9r kilpailu uusiin sääntöihin totutellen.

Kirjoitamme myös silloin tällöin ajankohtaisia tekstejä tänne kapteeniston palstalle ja yhdessä kenttäyhtiön kanssa suoritamme kenttävalvontaa kauden aikana.

Hyvää talven jatkoa toivottaen,

Janne Riitakorpi

Marja Leena Kärkkäinen

 

Ajanvaraus

tee logo


Aukioloajat

Toimisto:

Avoinna seuraavasti:

Su 15.5. klo 10-18

Ma 16.5. klo 10-18

Ti 17.5. klo 10-18

Ke 18.5. klo 10-18

To 19.5. klo 10-18

toimisto@pirg.fi

050 564 9994

Kentät:

Suljettu.
 
Arvioitu avaaminen: 18.5. Talvigriineille

Range:

Ark. klo 8 - 21

La - Su klo 8 - 19

   

Pirkanmaan Golf ry.

 

Liity jäseneksi ›

Tykkää Facebookissa ›

Seuran yhteystiedot

Lue Citygolfia Messukylässä-lehti

PirG lehti 2022 3 01


Anna hyvän kiertää!

Käytettyjen golfvälineiden välityspalvelu Messukylässä

601ecaa2f742ffb77feaafcab1db6897 300.87121212121x169

 

Instagram