Jäseneksi Pirkanmaan Golfiin!

Etsitkö hyvää seuraa? Miksi kannattaa liittyä meille?
 • Aktiivinen seura tarjoaa paljon toimintaa kaiken ikäisille jäsenille.
 • Kaksi yhdeksän väyläistä golfkenttää. Messukylä (par 34) ja Vanhan kirkon kenttä (par 27).
 • Peliaikoja kentiltä saa yleensä joustavasti.
 • Käytössäsi huippusuosittu range.
 • Kilpailut järjestetään vain seuran jäsenille, muutama kilpailu avoinna kaikille.
 • Jäsenille suunnatut hauskat ja suositut pelimatkat.
 • Jäsenille edullisemmat greenfee ja pelikausimaksut.
 • Mukava ja rento ilmapiiri.
 • Sijainti. Vireä kenttä on - ja pysyy jatkossakin - mukavan lähellä tamperelaista.
Koulutuksen teemavuosi 2022 Messukylässä:

 • Golfin tänä tai viime vuonna aloittaneille Pirkanmaan Golfin jäsenille järjestetään alkukauden ajan joka viikko pro-tasoisen valmentajan vetämiä golfklinikoita. Klinikoilla voi varmistaa osaamistaan, oppia uutta tai hioa vielä harjoitusta vaativia golfin osa-alueita.
 • Klinikat pidetään tiistaisin ja perjantaisin klo 16:30-17:30 ajanjaksolla 17.5.–29.7.
 • Klinikoille osallistuminen on veloituksetonta Pirkanmaan Golfin jäsenille. Lue lisää tästä linkistä.
Kenttäpelaamisen tukena golftutorit:
 • Uutuutena koulutuksen teemavuonna 2022 pelaajien käyttöön lanseerataan golftutorointi.
 • Hiljattain golfin aloittaneille pelaajille tarjotaan mahdollisuus pelata kokeneemman golffarin seurassa par 3 -kentällä. Golftutor tarjoaa paitsi mukavaa peliseuraa, myös tarvittaessa erilaisia neuvoja kenttäpelaamiseen liittyen.
 • Tutortoimintaan mukaan otetaan noin 10 eri-ikäistä, kokenutta golffaria. Golftutoreiden tiedot julkaistaan klubilla ja kotisivuilla kauden alkaessa. Golftutorit ilmoittavat kauden aikana säännöllisestä lähtöjä joihin pelaajat voivat ilmoittautua mukaan caddiemasterin tai NexGolfin kautta.

Pirkanmaan Golf ry:n vuoden 2022 jäsenmaksut:

 • Aikuinen:  Jäsenmaksu  95 € 
 • Juniorit:    Jäsenmaksu  56 € (v. 2004 syntyneet ja nuoremmat).

 

Liity jäseneksi     Lue Citygolfia Messukylässä-lehti   ICON Facebook   

pirkanmaan golf pienempi Seuran ajankohtaista

Seura on hankkinut kaikille jäsenilleen NexGolfin puhelinsovellukseen Basic-tason. Sovelluksen käyttö on pelaajalle näin ollen täysin maksutonta.

NexGolf App-sovelluksen voi ladata puhelimeen ilmaiseksi Google Play:stä tai App Storesta.

Sovelluksessa jäsenet pystyvät tekemään ajanvarauksia Messukylän kentille, ilmoittautumaan kilpailuihin, päivittämään jäsentietojaan sekä palauttamaan harjoitus- ja tasoituskierrosten tuloskortit. Käytännössä siis kaikki samat asiat kuin NexGolfin nettiversiossa tietokoneella kirjautuen. Sovellukseen kirjaudutaan samoilla NexGolf-tunnuksilla kuin tietokoneella.

Halutessaan pelaaja voi ostaa itselleen NexGolf App Premium-tason, joka sisältää Basic-version ominaisuuksien lisäksi mm. tarkemmat väylätilastot sekä kaverikisat. Ajanvaraukseen, kisailmoittautumiseen sekä tuloskorttien palauttamiseen riittää kuitenkin maksuton Basic-versio.

Kilpailuissa tuloskortin voi palauttaa myös NexGolfin sovelluksella

Lisäksi seuran järjestämiin kilpailuihin otetaan käyttöön NexGolfin Live Scoring-lisämoduuli, jonka ansiosta pelaajat voivat palauttaa tuloskorttinsa puhelimella myös kilpailuissa. Yksi pelaaja pystyy palauttamaan koko lähtöryhmänsä tulokset.

NexGolfin mobiilituloskortti otetaan käyttöön heti ensi viikolla senioreiden viikkokilpailussa sekä klubiviikkokisassa. Tarkemmat ohjeet viikkokilpailuista päivitetään viikonlopun aikana. Vaihtoehtoiset tuloskortin palautustavat eli valokuva caddiemasterille tekstiviestillä tai sähköpostilla sekä tuloskortin palauttaminen laatikkoon säilyvät edelleen.


 

NexGolfin puhelinsovellukseen kirjaudutaan samoilla tunnuksilla kuin NexGolfiin tietokoneella

Jos et muista salasanaasi, voit palauttaa sen itse seuraamalla ohjeita NexGolfin kirjautumissivulla tai ottamalla yhteyttä caddiemasteriin.

Screenshot 20200515 144344

 

Kirjautumisen jälkeen avautuvasta mainoksesta painetaan kohdasta "SULJE OHJE"

20200515 144841

 

Päävalikosta pääset mm. varaamaan lähtöajan kohdasta "VARAA AIKA", ilmoittautumaan kilpailuihin (ja syöttämään kilpailukortteja) kohdasta "SEURAN KILPAILUT" sekä palauttamaan harjoitus- tai tasoituskierroksen tuloskortin kohdasta "UUSI KIERROS".

 

20200515 144828

 

 

 

 

 

Ajanvaraus

Ajankohtaista

tee logo


Aukioloajat

Toimisto:

Avoinna seuraavasti:

Su 15.5. klo 10-18

Ma 16.5. klo 10-18

Ti 17.5. klo 10-18

Ke 18.5. klo 10-18

To 19.5. klo 10-18

toimisto@pirg.fi

050 564 9994

Kentät:

Suljettu.
 
Arvioitu avaaminen: 18.5. Talvigriineille

Range:

Ark. klo 8 - 21

La - Su klo 8 - 19

   

Pirkanmaan Golf ry.

 

Liity jäseneksi ›

Tykkää Facebookissa ›

Seuran yhteystiedot

Lue Citygolfia Messukylässä-lehti

PirG lehti 2022 3 01


Anna hyvän kiertää!

Käytettyjen golfvälineiden välityspalvelu Messukylässä

601ecaa2f742ffb77feaafcab1db6897 300.87121212121x169

 

Instagram